ISO YÜK KONTEYNIRI, konteyner, konteynır, satılık konteyner, satılık konteynır, ikinci el konteyner, kiralık konteynır, kiralık konteyner, .el konteynır, ofis konteyneri, ofis konteynırı, şantiye konteyneri, şantiye konteynırı, ev konteyneri, ev konteynırı, yaşam konteyneri, yaşam konteynırı, buzdolabı konteyneri, reefer konteynerler, yatakhane konteyneri, yatakhane konteynırı, yemekhane konteyneri, yemekhane konteynırı, çamaşırhane konteyneri, çamaşırhane konteynırı, okul konteyneri, soğutmalı konteynır, buzdolaplı konteynır, buzdolabı konteyneri, yük konteyneri, yük konteynırı, standart konteyner, depo konteyneri, depo konteynırı, Bakım, onarım, bakım-onarım, bakım onarım, kiralık konteyner, kiralık konteynır, güvenlik kulubesi, bekçi kulubesi, mobo, tuvalet konteyneri, wc konteyneri, duş konteyneri, wc-duş konteyneri, tank konteyneri, tank konteynırı, flat konteyner, üstü açık konteyner, open top konteyner, brandalı konteyner, çadırlı konteyner, 20lik konteyner, satılık 20’lik konteyner, 20’lik konteynır, 20DC konteyner, 40lık konteyner, satılık 40’lık konteyner, 40’lık konteynır, 40DC konteyner, high cube konteyner, yüksek hacimli konteynır, yüksek konteynır, büyük konteynır, konteyner bakımı, konteyner onarımı, üstü açık konteyner yapımı, brandalı konteyner imalatı, open top yük konteyneri imalatı,
ISO YÜK KONTEYNIRI

 

YÜK KONTEYNIRI

İngilizce Container olarak yazılıp Türkçe’de Konteyner ya da Konteynır olarak telafuz edilen ve yükleri taşımakta kullanılan bir taşıma aracıdır.

Çeşitli boy, genişlik ve yükseklikte, soğutmalı, havalandırmalı, üstü açık, dökme yük için vb. tipleri bulunur; gemi, uçak, tren ve kamyonla taşınabilir.

Konteyner bir ya da birden fazla taşıma modu ile yükleri yolda boşaltıp doldurmadan taşınmasını sağlayan bir araçtır. Konteynerler 20 feet ve 40 feet uzunluğunda olmak üzere 2 boyutta, genellikle çelikten üretilir.

40’lık bir konteyner yapımında yaklaşık 2,5 ton çelik kullanılır. Konteynerlerin her köşesi 96 tonluk bir yükü kaldıracak, zemini ise cm² de 24,5 kg’lık yükü taşıyabilecek şekilde dizayn edilmiştir.


TEU nedir

1969’da İngiltere’de gemi inşası ve deniz taşımaları istatistiklerini tutan ofiste (Shipbuilding and Shipping Record’s Office) çalışan Richard F. Gibney değişik tiplerdeki gemilerin ve farklı boyutlardaki konteynerlerin istatistiklerini kolayca tutabilmek için bu terminolojiyi üretti.
1 TEU 20 feet’lik koyteyneri ifade etmektedir ve 34 metreküplük bir hacme sahiptir. TEU terimi ingilizce “Twenty-foot Equivalent Unit” kelimelerinin kısaltması olup, konteynerlenmiş yükler için bir endüstri standardı olarak kullanılmaya başladı.


Kaç çeşit YÜK konteynerı vardır ve bu konteynerler ne kadar mal alır?

Genel konteyner türleri:

A) Standart Konteyner: 
Genel yükler için tasarlanmıştır, kapısından sığabilecek tüm kuru yükler için kulanılır.

20’DC (Dry Container) 
Uzunluk 6 metre , en ve yükseklik 2,35 metredir.
25-28 m3 ve 25-27 ton arası yük alır.
Yükünüz az veya ağır tonaj ise (mermer,granit vs…) bu tip konteynere yüklenir. 
 

40’DC (Dry Container)
Uzunluk 12 metre ,en ve yükseklik 2,35 metredir.
50-55 m3 ve 25-27 ton yük alır
Ağırlığı az olan havaleli yükler için tasarlanmıştır.

40’HC (High Cube Dry Container)
40’DC ile aynı özelliğe sahip olmasıyla birlikte yaklaşık 30 cm daha yüksek’tir.
60-65 m3 ve 25-27 ton yük alır.

B) Open Top Konteyner 20’OT ve 40’OT
Konteynerin üstü açıktır ve branda ile örtülüdür.
Ürünün fiziksel olarak konteyner kapısından sığmadığı ve yükün konteyner yüksekliğinden fazla olduğu durumlarda kullanılır. Ör: Makine, araç, mermer vs…

C) Reefer Konteyner (Soğutmalı Konteyner)20’RF ve 40’RF
Taşıma sırasında bozulmaması gereken yükler ve gıdalar için belirli bir ısı derecesini koruyan konteynerler’dir.

D) Flat Rack Konteyner 20’FR ve 40’FR
Konteynerin 2 yan tarafı ve üst tarafı yoktur.
Üstten ve yanlardan taşmaları olan yükler için kullanılmaktadır. Ör:Makine, jeneratör, trafo, araç, tekne, v.s…

E) Platform Konteyner (Artificial Tweendeck) 20’ ve 40’
Dört tarafı ve üst tarafı yoktur sadece alt tarafı mevcuttur. Üstten, yanlardan ön ve arkadan taşmaları olan yükler için kullanılır.

F) Ventilated Konteyner (Havalandırmalı Konteyner) 20’
Yolculuk esnasında bozulabilecek ürünleri (Ör: fındık vs…) taşımak için alt ve üst tarafında ızgaraları sayesinde havalandırma özelliğine sahiptir..

G) Tank Konteyner 20’
Silindirik şekillidir, çelik muhafazası vardır.
Sıvı ve gaz taşımalarında kullanılır. Ör:Zeytinyağı, kimyasallar, meyve suyu vs…

H) Bulk Konteyner 20’
Kuru dökme yükler için tasarlanmıştır.
Yükleme konteyner üstünde bulunan 3 kapaktan yapılmaktadır.


Modüler kabinler

Prefabrik yapı ailesinin estetik, şık ve dayanıklı şehir mobilyası olan Kabin ana malzeme olarak cam elyafı takviyeli polyesterden üretilmiştir. Modüler fiberglas kabinlerimiz kullanım olarak daha ziyade güvenlik personeli ve iş yeri bekçilerinin ofis ve barınma ihtiyacını sağlamakla birlikte büfe kabini, gişe kabini, ziyaretçi bekleme odası gibi farklı amaçlarlada kullanılmaktadır bu kapsamda kullanıcılar tarafından güvenlik kabini, güvenlik kulübesi, bekçi kulübesi, mobo kabin, bekçi kabini, polyester kabin, modüler kabin olarak adlandırılmaktadır. Tasarım ve montajındaki parçalı ve modüler özelliğinden dolayı da (aynı montaj sistemi ve panellerle farklı büyüklükte ebatlandırılabilme) modüler kabin adını almaktadır. Standart kabin ölçüleri derinlikte 160 ve 270 cm ile iki farklı ölçü ve uzunlukta 150 ile 750 cm arasında altı farklı seçenekten oluşmaktadır. Buna göre ölçüler 150x160cm - 160x270cm - 270x270cm - 270x390cm - 270x510cm - 270x630cm ve 270x750cm olmaktadır.

Modüler Kabin sistemlerinin sunduğu en güzel avantajlardan biri mobil - portatif tuvalet ve duş kabinlerinin oluşturulmasına imkan sağlamasıdır. WC ve Duş Kabinleri ctp çift cidarlı ve poliüretan izolasyonlı olduğu gibi ctp tek cidarlı ve izolasyonsuz şeçenekle de sunulabilmektedir. Malzeme olarak modüler ofis ve bekçi kabinlerinde olduğu gibi cam elyafı takviyeli polyester (ctp) malzemeden fiberglas olarak üretilmişlerdir. Açık arazi çalışmaları, inşaat şantiyeleri, plaj park bahçe gibi büyük sosyal tesislerde çok faydalı ve kulanışlı ürünlerdir. Sağlamlık ve taşınabilirlik özelliği sebebiyle birden çok mekanda uzun süre hizmet verebilirler. evlerimizdeki tuvalet ve duşlardan hiç bir eksiği olmaması fonksiyonelliğini, kaliteli malzeme ile üretilmesi ve modüler polyester kabin içerisine kurulması da estetik yeterliliğini sağlamaktadır. WC ve Duş Kabinlerimiz açık ve her türlü hava şartlarına maruz kalan ortamlar için tasarlanmış olmaları sebebiyle çok iyi bir sıcaklık izolasyon sistemine sahiptirler.

ISO YÜK KONTEYNERİ
BİZDEN HABERLER